Mass of Trust

Tutaj możesz wysłuchać fragmentów Mass of Trust Zuzanny Koziej:

Ostende mihi – Zuzanna Koziej

Mass of Trust: Kyrie – Zuzanna Koziej

Mass of Trust przeznaczona na sopran, chór i orkiestrę kameralną to utwór sakralny, poświęcony poszukiwaniu piękna, harmonii, pokoju i wzajemnego zaufania. W obecnych czasach zaufanie jest wartością trudną do osiągnięcia. W czasach kryzysu imigracyjnego, wzrastaniu różnic kulturowych między mieszkańcami Europy i innych kontynentów, wojen, zamachów, potrzebujemy zaufania, by budować wspólny świat.

Przejście przez kolejne części Mszy to droga przez wątpliwości, strach, złość, ale i radość, spokój czy wesołość. Utwór, w przeciwieństwie do typowego charakteru każdej części tego gatunku muzycznego, pozwala na odkrycie nowego spojrzenia, inspiruje do głębszego wejrzenia, by zobaczyć pewne rzeczy w nowym świetle i z nowej perspektywy.

Uniwersalizm jest ważną kwestią w koncepcie Mszy. Uniwersalizm, który czyni muzykę wartościową i ważną znaczeniowo, zarówno dla wierzących jak i niewierzących. Punktem wyjścia Mszy jest zjednoczyć ludzi, zintegrować, ukazać, że pomimo różnic i podziałów, wszyscy jesteśmy równi i bogaci duchowo.